4 Ağustos 2013 Pazar

arada bir ben de...

   Yanımda otobüste bal renkli gözlü bir çocuk vardı. Çok güzeldi, fena hissettim kendimi. Zaten ne zaman böyle hoşlandığım bi çocuk görsem hep içimi bi sıkıntı kaplar. Bir el içimi sıkar. Ne ordan kalkıp gitmek isterim ne orda kalmak. Göz ucuyla baktım, rahatsız etmedim kesinlikle. Tırnaklarını feci şekilde yeme alışkanlığı vardı. Sonra inmek için izin isterken abi dedi, garip oldum. Hangi ara bu kadar büyümüştüm, hangi gecenin sabahında insanların ismimle hitap ettiği yaştan abi diyebileceği yaşa, ondan sonra da amca diyeceği yaşa doğru yol almaya başlamıştım hatırlamıyorum. 

   Ramazan olmasına Ramazan da, şu sıra Tanrı ile ilişkimiz hiç iyi değil. Fazlaca sorgular oldum. Hergün bir adım daha cüretkar davranıyorum. Kızıyor belki bana. Ama ben ona kırgınım. Kırgın olunca içimi dökecek birini arıyorum. Bu da yine O oluyor. Ne garip değil mi?  Biraz stockholm sendromu yaşıyormuşum gibi oldu.

   İyi değilim şu sıra. İçim çıkana kadar ağlamak istiyorum. Böğrüm yırtılana kadar ağlamak... Kanatlarım kırılıncaya, halsiz düşünceye kadar ağlamak... Ancak düzelirsem öyle düzelirim gibi geliyor, anka gibi küllerimden değil ama; yeniden doğacağımı hissediyorum. Gel gör ki yaz günlerinde vücudun her bir gözeneğinden çıkan o tuzlu su, gözlerimden çıkmıyor. Çıkmadıkça da sıkıyor içimi. 

   Tuzlu su demişken deniz kokuyor ellerim.  Denize gittim bugün. Evet, evet bu haldeyken hem de. Alışılagelen bir durum olunca sahte bir gülümseme bütün taşları yerine oturtuyor. Bütün dünya güllük gülistanlık oluveriyor. O değil de bal gözlü çocuk güzeldi. Bi de ona ağlayayım ben en iyisi.

4 yorum:

Beyaz Çiklet dedi ki...

Çok sevdiğim bir sözüm vardır kendim için.İki yarım vardır biri hep hüzün,diğeri de hüznün değişik halleri..Bu açıdan garip olduğumu düşünüyorum,doğuştan sanırım.Çehrem hüzün dolu.Hiç tavsiyelerde bulunmayacağım çünkü hüzün güzeldir.Hüzünlü halimi çok severim.Sen de sev,ancak tam anlamıyla kabullendiğinde rahatlarsın çünkü.Bir de şarkı tavsiye edeyim onun eşliğinde derinlere dal."Hurts - Somebody To Die For."

huzur dedi ki...

Bizim köyde senin yaşındaki atları vuruyorlar Kaytanım :) sen hala ''abi'' dedi diyorsun:) O zaman sana '' sevdiğim çocuk bana abi deyince'' şarkısını armağan ediyorum. :) Deliliğe vur işi, boşver. Gün gelecek, gönlüne hitap edeni de bulacaksın, eminim. Yukarı tarafla müzakerelerde dikkatli olmakta fayda var. Maazallah nereden nasıl bir ivme geleceği pek belli olmuyor :)

Not: Biraz gülmeni istedim. Değerlisin, unutma...

ımtırak ımsı dedi ki...

yüzme bilmem ama deniz aşığımdır. ya da su demek daha bi makbul. ne zaman göz yaşlarım "bi gezinti yapcez de biz vanaları açsana" dediğinde koşa koşa giderdim okulun yanındaki dereye düşen damlalar yalnız kalmasın diye

değişik ama iyidir illa ağlanacaksa denizde ağlamak

kaytan bıyık dedi ki...

@B. Çiklet:hüzün güzel ama ne bileyim hep hüzün hüzün de bayıyor farklı duygular da lazım arada :)

@huzur:beni atlarla kıyaslıyor bak bi de utanmadan :P teşekkür ederim :)

@ımtırak ımsı: insan içinde yapamıyorum ben de onu yahu :( yalnız olsam kışın filan belki de ama yok yani evde olmalıyım ya da yalnız olmalıyım bunun için :(