12 Temmuz 2012 Perşembe

kedi canını senin

   Bir önceki yazıda atandığımdan bahsetmiştim. Son ufak sorunu konuştum Ankara ile. Ordakiler: "Sorun olmaz.  Barodan ruhsat başvurusunda bulunduğuna dair yazı getirirsin, daha sonra da ruhsatını gönderirsin bize." dediler. İçim bir rahatladı, bir ferahladı, anlatamam. O yüzden şimdiden böyle bir yerleşme planları yapmaya başladım. Hemen kiralık evlere baktım. İnsan İstanbul'da yaşamaya alışınca geri kalan her yerdeki fiyatlar ucuzlaşıyor. Kiralar gayet uygun. Deniz manzaralı, 3+1, 150 metrekare evler 500 civarında olunca hemen kiralasam moduna giriyorsun  ama ne yapacağım tek başıma o kadar büyük evi diye düşündüm sonra. İçinde at koşturacak halim yok sonuçta.


  Geçenlerde sevdiğiniz, tanıdığınız, melek kalpli Umayın, ben ona Huluti diyeceğim, kedi yavrusu buldu üç tane; İran kedisi. "İster misin?" diye bana sordu. Tüyleri uzun ve bakışları çok pis olduğu için istemedim açıkçası.:)  Ben normalde hayvanları seven animalist bir insanım ki kendileri de beni çok severler. (Daha önceden peşime oğlak takıldığından bahsetmiştim.( önceki blogumda.)) Gerek tüylerini her yana dökmesi gerekse evin içinde ağır bir koku bırakması nedeniyle önyargıyla yaklaşıyorum bir kediye. Ama şu yukardaki gibi bir hayvana hayır diyemeyeceğim. Ne yapsam acaba, böyle bir kedi beslesem, korktuğum başıma gelir mi ki? Hay kedi canını senin demek istiyorum. İnsan bu kadar sevimli olmaz ki arkadaş!

8 yorum:

Gay Panda dedi ki...

hayırlı olsun bakalım halledebilmişsin işlerini ;) kedi işine gelirsek sevgilimde istiyo da yok ya pek bi içten pazarlıklı oluyu onlar bi kerem :/ yapma öle bi hata bence :D

Bikomoko dedi ki...

resimdeki cok hos ama evde hayvan besliyebilecegimi hic sanmam(hele sevgilimin kedilerle ilgili kotu bir anisi varken, son secenek kedi olur)

bahceli bi ev olsa bakmasi kolay olurdu...

Chal Chene dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
BiGay dedi ki...

Bence sen evi tut, kedisi şöyle dursun :)

evde hayvan zor, ben bakamam mesela ama sen bakmalısın.. sen bakmazsan ben bakmazsam :))

bu arada bulduğun o 500 lük evlerden bende isterim unutma :D

Haplo dedi ki...

ev kirasını çok kıskandım ama ya.. :))

Atanmana sevindim. :) hayırlısı olsun.

kaytan bıyık dedi ki...

@Gay panda: sağol varol teşekürler:) valla içten mi dıştan mı bilmem pazarlığı ama ne bileyim güzel hayvanlar yani:)))

@Biko: aslında bahçeli eve mi çıksam ne yapsam hayvanat bahçesi gibi:P

@Chal Chene: yok tüm kediler arsız merak etme hemen sırnaşıyorlar.şu çizik meselesi beni soğutabilir bak. teşekkür ederim güzel dileklerin için:)

@Bigay: valla ev süperdi neyse önce bi yerleşeyim de sonra düşüneceğim. haklısın sanki nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa sonra:P

@Haplo: valla öyleymiş ben de istanbuldan sonra epeyce şaşırdım tabi bakalım önce bi herşey kesinleşsin ondan sonra da ev bakacağım artık. teşekkür ederim ayrıca:)

Adsız dedi ki...

en güzel kedi başkasının kedisidir kaytan'ım. atarsın tutarsın mıncırırsın, sonra sahibine bırakırsın. kafan rahat olur. :D

kaytan bıyık dedi ki...

@ev ovlanı hahah haklısın sanırım ama gene de bi deneme taraftarıyım yahu belki çok severim:P